Home » Wiedza » Zrób to sam » Zrywka – jak zrobić?

Zrywka – jak zrobić?

System bezpieczeństwa który zrobiłem wzorowany jest na systemie z baru latawca pompowanego RRD, jednak ja wprowadziłem małą modyfikację tzn. oryginalna zrywka trzyma się na rzepie a ja zrobiłem tak, że bolec wchodzi ciasno pomiędzy dwa kawałki materiału które solidnie trzymają go na miejscu.

Do zrobienia pętli wykorzystałem taśmę (koszt 1-2 zł/m), oczko metalowe (1,5 zł) i kawałek rurki PCV (1 zł/m). Do zszycia całości konieczna jest dobra maszyna do szycia, ponieważ miejsce szycia jest bardzo grube i tym samym trudne do przeszycia.

zrywkatomfly1

zawleczkę systemu zrobiłem ze stalowego gwoździa odpowiednio przyciętego, wygiętego i wyszlifowanego. Żeby łatwiej było ją wyciągać przywiązałem do niej sznurek zakończony kulką z dezodorantu kulkowego i dla większego efektu pomalowałem farbą w jaskrawym kolorze. Zawleczka wchodzi w ciasną szczelinę pomiędzy taśmami co trzyma ją na miejscu.

zrywkatomfly4

Pętlę z grubego sznurka przekłada się przez metalowe oczko i w środek pętli wkłada zawleczkę co powoduje, że pętla jest przez nią blokowana i tworzy stałe połączenie między człowiekiem a manetkami lub barem. Wyciągnięcie zawleczki powoduje, że połączenie to zostaje przerwane. Całość połączenia zamaskowana jest czarnym kawałkiem elastycznego materiału. W tej chwili gdy w czasie lotu wyjmiemy zawleczkę latawiec poleci w siną dal wraz z manetkami ale można zastosować „smycz” którą podczepia się albo do jednej albo dwóch manetek a drugi koniec mocujemy do siebie.

zrywkatomfly3

Taki system bezpieczeństwa jest uniwersalny ponieważ można go stosować zarówno przy sterowaniu manetkami jak barem.

zrywkatomfly2

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru