Home » News » Zamień telefon w wiatromierz!

Zamień telefon w wiatromierz!

wiatromierz-vaavudWystarczy wiatromierz Vaavud, aby Twój smartphone zamienił się w precyzyjny wiatromierz, z funkcjami niedostępnymi dla typowego wiatromierza!

Twórcy tego wiatromierza zainspirowani byli profesjonalnymi anemometrami miseczkowymi. W odróżnienie od innych dostępnych na rynku anemometrów składa się on jednak z dwóch, nie czterech miseczek.  Producenci zapewniają, że tak zaprojektowany wiatromierz to pewność precyzyjnych odczytów oraz wygoda. Możesz go zwyczajnie trzymać nawet w kieszeni spodni czy w kamizelce asekuracyjnej.

wiatromierz-vaavud (2)wiatromierz-vaavud (1)

Wiatromierz wykonano z jednego kawałka wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a  niskooporowe łożyska teflonowe mają sprawić, że produkt będzie działać przez długi czas. W przypadku zabrudzenia np.: piaskiem, wystarczy go opłukać w wodzie.

Vaavud dokonuje pomiarów wiatru w zakresie od 2-25 m/s z dokładnością do 0,2 m/s. Wiatromierz został przetestowany i skalibrowany w profesjonalnym tunelu aerodynamicznym Politechniki Duńskiej.

wiatromierz-vaavud (3)

Ze względu na miseczkową konstrukcję wiatromierza Vaavud kierunek wiatru nie ma wpływu na jakość odczytów.

Problem taki powstaje w przypadku anomometrów opartych na śmigle, które musisz ustawić dokładnie pod wiatr aby uzyskać prawidłowy wynik.

Dodatkowym atutem Vavvud, jest fakt, iż można go używać wraz z najpopularniejszą aplikacją pogodową Weenedy.

Zastanawiasz się, czy Vaavud będzie działać z Twoim telefonem? Sprawdź tu:
Uzupełnieniem urządzenia jest darmowa aplikacja Vaavud, którą można pobrać z App Store lub Google Play. Aplikacja pozwala na rejestracje średniej, chwilowej i maksymalne prędkości wiatru. Dodatkowo jako pierwszy na świecie ręczny wiatromierz pokazuje wykres wiatru na osi czasu. Aplikacja daje także możliwość przewijania oraz zoomu. Każdy wynik możesz umieścić na mapie. Jednostki miary zmieniasz klikając w ekran. Fajnie by było, jakby dało się ją zintegrować z Endomondo.
Wiatromierz dostępny jest w naszym sklepie: Wiaromierz Vaavud

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru