Home » News » Zabawki Ozone na 2014 rok

Zabawki Ozone na 2014 rok

frenzy-2014

Wielu producentów już teraz podaje informacje na temat kolekcji szykowanej na zbliżający się rok. Jednym z pierwszych jest oczywiście wiodący prym Ozone. Marki tej w zasadzie nie powinno się przedstawiać. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawanych w świecie snowkite marek na świecie. Niedościgniony wzór designu, jakości i technologi.

Na rok 2014 otrzymujemy znane już modele Access, Frenzy oraz Summit. Czy różnice są znaczące w stosunku do modeli zeszłorocznych? Popatrzmy!

Ozone Access 2014

Model zdecydowanie dla początkującego. Według producenta jest to idealne skrzydło do spokojnego freeride`u. Nie sprawdzi się we freestyle`u czy backcountry. Zdecydowanie najlepiej latawiec ten odnajdzie się na dużych płaskich obszarach do swobodnego śmigania lewo-prawo. W lato może być świetny do freeride`u z buggy.

Skrzydło to otrzymało najwięcej zmian w stosunku do modelu poprzedniego. Nowy profil i kształt czaszy, mniejszy kąt natarcia, polepszona stabilność. Kształt mocno wygiętego łuku zapewnia świetną stabilność przy jednoczesnym szybkim skręcaniu i dobrej reakcji na polecania płynące od baru.

Ozone Frenzy 2014

Frenzy 2014 to skrzydła najbardziej uniwersalne. Z pewnością stanowi najlepszy wybór dla osób, chcących poszaleć we freestyle, czasem uderzyć w backcountry albo po prostu sobie pojeździć. Według producenta latawiec ten jest przeznaczony głównie dla średnio zaawansowanych riderów. My uważamy jednak, że pod okiem doświadczonej osoby, będzie można spokojnie stawiać swoje pierwsze kroki i cieszyć się z jazdy oraz lotów.

Po zebraniu opinii riderów na temat zeszłorocznego modelu, Ozone wziął czystą kartkę papieru i stworzył ten model od nowa. Dzięki temu mamy nowy kształt skrzydła, znacznie pogłębiono łuk jaki tworzy czasza w powietrzu, poprawiono profil i zmieniono olinowanie. Skrzydełko zapowiada się bardzo fajnie i chętnie weźmiemy je w łapki aby móc o nim troszkę więcej napisać.

Ozone Summit 2014

Najmłodsze skrzydło w rodzinie Ozone. Summit miał swój debiut na przełomie 2012/13 i zaskarbił sobie tyle samo sympatyków co wrogów. Umówmy się od razu. To nie jest latawiec dla każdego. To jest skrzydło dla osoby zdeterminowanej, znającej swoje możliwości i potrzeby. Jeśli szukasz zaawansowanego skrzydła do freeride, backcountry i czasem freestyle – to właśnie jest coś dla Ciebie. Latawiec ten stworzono do latania z góry. Stabilność i bezpieczeństwo to jego najważniejsze cechy. Zdecydowanie nie jest to zabawka dla początkującego. Początkujący zwyczajnie nie wyczuje tego skrzydełka, nie wyciągnie z niego 20% możliwości i być może zniechęci się do sportu. Latawiec ten charakteryzuje się ogromnym depowerem i świetnym zakresem wiatrowym. Idealny na długie wyprawy w zmiennych warunkach.

Model ten uległ najmniejszym zmianom, ograniczającym się głównie do tuningu uzdy. Dzięki temu lepiej zachowuje się podczas lądowania i ma mniejsze tendencję do opadania z wiatrem.
Za namową użytkowników, Ozone dodał do gammy Summitów królewski rozmiar 15m.kw

Więcej info na: FlyOzone

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru