Home » Wiedza » Szkółka » Wybór odpowiedniego miejsca do latania

Wybór odpowiedniego miejsca do latania

Zanim wybierzesz się na pierwsze loty, musisz zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: jakie miejsce nadaje się do latania?

Przede wszystkim miejsce bezpieczne – z dala od linii wysokiego napięcia, dróg, mostów, parkingów itd. Musisz być pewien, że miejsce które wybierzesz będzie bezpieczne dla Ciebie i otoczenia. Nalezy wziąść pod uwagę, że czasami latawiec może wyrwać się spod kontroli i przelecieć sporą odległość – takie rzeczy się zdarzają. Jeśli chodzi o warunki wiatrowe: potrzebujesz miejsca gdzie wiatr będzie jak najbardziej równy. Aby tak było, miejsce musi być jak najbardziej odsłonięte – nie otoczone drzewami, budynkami itp. Nawet jeśli linia drzew znajduje się w znacznej odległości od Ciebie – prawdopodobnie będzie powodować zawirowania. Latanie w warunkach zmiennego i nierównego wiatru może być nie tylko niekomfortowe, ale i niebezpieczne – pomyśl o tym zanim rozłożysz latawiec.
Drugą kwestią jest dobór odpowiedniej nawierzchni – wybieraj miejsca o jak najniżeszej trawie, czy ubitym piasku – w takich miejscach opory toczenia są stosunkowo małe i będziesz mógł cieszyć się jazdą na mountainboard’zie i buggy. Buggy, ze względu na większe koła, nie jest tak wymagający jeśli chodzi o nawierzchnię – wózkiem da się jeździc w stosunkowo trudnym terenie, a jeśli zostanie wyposażony w koła typu big-foot – nawet w grząskim piasku czy w zaoranym polu. Takich dylematów nie ma w zimie – wystarczy nawierzchnia ze śniegiem – obojętnie czy będzie to łąka, czy pole – nada się na snowkite!

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru