Home » Recenzje » Latawce » Wolkenstürmer Ventura 9.0

Wolkenstürmer Ventura 9.0

Recenzja pod kątem powerkitingu.

Teoretycznie jest to latawiec do buggy. No i co z tego. Dzięki regulacji kąta natarcia (na supełkach przy uździe), możemy w 20s. przestawić go na maszynkę do skoków.

SONY DSC

Nie przesadzam pisząc „maszynkę”. Leci to to prosto w zenit, nie klapi i ciągnie jak koń. Główna zaleta tego latawca to rozmiar i dobrze dobrany profil.

Nie doznamy tu nagłych przyrostów siły podczas skoku. Siła narasta bardzo przewidywalnie, liniowo.

Latawiec jest bardzo stabilny. Ma duże noszenie, dzięki czemu lądowania są miękkie. Widać to na filmiku: 

Latawiec bardzo delikatnie odstawia na ziemię.

Czy jest to latawiec dla początkujących? Jeżeli ktoś waży powyżej 70 kg i ma głowę na karku, to będzie dobrze. Niestety jeżeli ktoś się wygłupi i wyjdzie z tym latawcem na zbyt silny wiatr, to z pilota nie będzie co zbierać.

Przy 4-5 m/s podniesie na ok 1.5m (mam na myśli uczciwie liczone 1.5m). Przy 6-7 m/s zaczyna się zabawa na wysokościach powyżej 2m. Ja dobiłem do ok 3.5m. Jako że skaczę na boso doceniłem wówczas jego noszenie i trzymanie zenitu. Ciągnie on bowiem w górę, a nie do przodu.

Słodzę i słodzę…Co w tym latawcu można zaliczyć jako minus? Ja nie mam się czego czepić. Bardzo lekki materiał, dobrze uszyty i ładnie wykończony. Czasem tipy się podwijają, przy nagłych podmuchach z boku. Ale nie ma to wpływu na lot latawca. Tyle jeżeli chodzi o poważne rzeczy.

SONY DSC

Co do niepoważnych, to nie podoba mi się szata graficzna i torba. Żeby miała chociaż pasek na ramię. Ciężko się jedzie z taką torbą na rowerze, albo idzie 20 min na spot. Jeżeli na spot udajesz się autem to nie ma tego problemu.

A teraz wejdę na cienki lód. Jak Venturka ma się do bożyszcza tłumów czyli do blade’a? Jeżeli chodzi o blade 6.5 m, to tutaj nie mam wątpliwości, brałbym Venturę ze względu na rozmiar (9.0 m). Co do blade 8.5 m…jeżeli cena byłaby ta sama wybrałbym bladego. Jednak przy różnicy, powiedzmy 400zł, skusiłbym się na Venturę. Nie czuję ogromnej różnicy między tymi latawcami. Blade lubi kopać siłą, a Ventura nie, dzięki czemu jest bezpieczniejsza. Blade za to jest stabilniejszy po skoku, ale dla wprawionych skoczków schodzi to na dalszy plan, ponieważ można nad tym zapanować. (wsytrzymajcie pianę z pysków, to tylko moje subiektywne odczucia).

SONY DSC

Nie piszę o tym ile ten latawiec ma komór, jaki zastosowano materiał, jaki jest rodzaj wlotów, jakie linki uzdy itd. bo i po co to komu. Albo coś się nadaje do skoków, albo nie. A Ventura się nadaje. Co do jazdy na wózku…no nie znam się. Pojeździłem -nie narzekam, było dobrze. Tyle z mojej strony. Zobaczymy co napiszą inni którzy na tym latawcu latali.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru