Home » Eventy » Weekend na lodzie 2014

Weekend na lodzie 2014

33189696078640846727W 2014 roku już po raz trzeci Krynica Morska gościć będzie nas na corocznym Weekendzie na Lodzie, jednej z najbardziej wyczekiwanych imprez latawcowych w kraju.Za oknem niebawem pojawi się znów śnieg, co znaczy iż nastanie ponownie czas „białego szaleństwa”. Dla nas,  to jedna z najlepszych pór roku. Jak zwykle zima mija pod znakiem szybkiej jazdy i wysokich lotów. Snowkiting, to coś co na lądzie lubimy bardzo mocno. Każdy z nas ma swój ulubiony spot. Olsztyńskie górki, Ryzoviste czy podwarszawski Zalew Zegrzyński.  Istnieją jednak miejsca szczególne, do których nie możemy się doczekać, aby powrócić. Takim miejscem jest Krynica Morska i najważniejsza impreza zimyczyli Weekend na lodzie.

Zamarznięty Zalew Wiślany to snowkitowy raj, który doceniają także zagraniczni rajderzy klasy światowej.

W roku 2013 dzięki staraniom dystrybutora Rapace Kiteboarding, na imprezie stawili się Guillaume Chastagnol „Chasta” – legenda snowkitingu, wielokrotny Mistrz Świata freestyle  oraz Jerome Josserand (rekord w skoku snowkite: 450 m wysoki w 2007 rok, na Snow Kite Masters 2013 Mistrz świata w konkurencji race- narty).

Francuscy koledzy zapowiadają swoją obecność także tej zimy. Organizatorzy zlotu oprócz wspaniałej zabawy zapewniają także emocje sportowe.

Podczas zlotu odbędą się wyścigi, w tym między innymi wyścig zwany Krynica–Piaski na długości 10 km, który upamiętnia  pierwsze spotkania snowkiterów na Zalewie Wiślanym

W roku 2014 impreza planowana jest na początek lutego – szczegóły jak zawsze na stronie http://www.weekendnalodzie.pl/.

Tak było w tym roku:

Zapraszamy również do sprawdzenia, jak było rok temu: Wekeend na lodzie 2012

Źródło : www.kitetime.pl

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru