Home » News » [Video] Kitech zaprezentował następce Fly!3

[Video] Kitech zaprezentował następce Fly!3

fly_4Od pewnego czasu śledzimy markę, która zrobiła sporo zamieszania na światowym rynku. Mowa o oczywiście o węgierskim Kitechu, który stworzył model Fly!3

Fly!3 to bardzo ciekawy, zamkniętokomorowy latawiec, który między innymi dzięki swojemu specyficznemu profilowi oraz odpowiednio zaprojektowanej uździe, stara się konkurować z królem bigair i lowwind – Flysurfer Speed III. I trzeba powiedzieć, że robi to całkiem skutecznie, a najważniejszą i najbardziej wspólną cechą jest jego potulność przy nierównym wietrze.

Coś czym Speed, oprócz noszenia, deklasował wszystkie komórki. 65 kg rider odpalał 15-stkę Speeda DLX i przy wietrze 5-8 m/s miał fajne latanie. Takich właściwości często nie mają 10 m.kw latawce otwartokomorowe! Bardzo podobnie jest z Fly!3.

Mamy nadzieję, że w nowym modelu Fly!4 wszystkie dobre cechy poprzednika zostały zachowane, a latawiec jest jeszcze łatwiejszy w prowadzeniu. Największym mankamentem poprzednika była konieczność bardzo precyzyjnego prowadzenia skrzydła do skoku, tak aby trafić w odpowiedni punkt do zacięcia. Jeśli się chybiło – skok był niski, płaski i długi. Jeśli się trafiło – leciało się wysoko i daleko.

Kitech Fly!4 robiony jest aktualnie w rozmiarach 6 oraz 9 metrów. Czekamy na większe 😀

Latawiec jest wyposażony oczywiście w nowy model baru, opracowany zgodnie z wytycznymi IKO

1-bar-full

Czekamy niecierpliwie na więcej szczegółów odnośnie tego wyjątkowego skrzydła.

Kitech Fly!4 już niedługo dostępny w naszym sklepie!

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru