Home » Eventy » [Video] Bighorn Snowkite Summit – podsumowanie

[Video] Bighorn Snowkite Summit – podsumowanie

bighorn-summitNa początku grudnia 2013 miało miejsce bardzo interesujące spotkanie ludzi z branży snowkite. O samym spotkaniu pisaliśmy już tutaj, teraz chcemy pokazać Wam niesamowite video, w którym przedstawiono najważniejsze ustalenia. 

Angielski podstawowy wystarczy, aby zrozumieć o co chodzi w filmie. Filmik powinno się obejrzeć nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach widoki, ale przede wszystkim na zawartą w środku merytorykę

 

Film powstał przy udziale snowkiterów z całego USA oraz Europy. Na miejscu byli przedstawiciele praktycznie każdej odmiany snowkite. Wspólnie doszli do wniosku, że przy ilości eventów, jakie odbywają się na całym świecie, zdecydowanie brakuje spójności działań. Stwierdzono, iż snowkite całym świecie jest już gotowy na przyjęcie międzynarodowego stowarzyszenia, które zajmie się promocją tego sportu oraz podejmie się próby stworzenia formalnej struktóry zawodów. Podjęto się również stworzenia 6-stopniowej skali trudności spotów snowkite, Stopień 1 – idealny do nauki, płasko, bez przeszkód, duża otwarta przestrzeń, równy wiatr. Stopień 6 – tylko dla zawodowców, wysokie góry, speedgliding i te sprawy.

Dzięki temu, snowkite ma być bezpieczniejszy i bardziej dostępny dla ludzi, chcących spróbować czegoś nowego.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru