Home » News » Ultralight Summit i Frenzy już dostępne

Ultralight Summit i Frenzy już dostępne

OZONE ogłosił, iż jego flagowe modele FRENZY 2014 i SUMMIT 2014 dostępne są już w wersji Ultralight. Na pewno jest to niezła gratka dla wszystkich, którzy planują wyprawę z latawcem i liczy się dla nich każdy gram i przestrzeń.

frenzy-ultralitesummit-ultralite

Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, zarówno na górną jak i dolną warstwę latawca, SUMMIT i FRENZY są około 25% lżejsze i zajmują niemal dwa razy mniej miejsca niż wersja standardowa.

2014_Contact_Bar_Snow

Jak podaje producent, w latawcach zachowano podstawowe założenie związane z wzornictwem. Zmianie uległa kolorystyka oraz oczywiście materiał z jakiego został latawiec uszyty.
Zarówno Summit jak i Frenzy dostępne będą tylko i wyłącznie w jednej wersji kolorystycznej, nie zależnie od rozmiaru.

frenzy-ul-under

summit-ul-under

Zastosowanie super lekkiego materiału, znanego z najlepszych paralotni OZONE, wpłynęło również na zachowanie skrzydeł w powietrzu. Pierwszą z cech osiągniętych dzięki odchudzeniu, jest polepszony dolny zakres wiatrowy. W porównaniu do wersji standardowej, latawce Ultralight startują przy znacznie mniejszym wietrze. Szybciej również reagują na polecenia baru i wyczuwalnie szybciej skręcają. Konstrukcje mają również lepiej zachowywać się w warunkach nierównego wiatru.

summit-ul-5summit-ul-4summit-ul-3summit-ul-2summit-ul-1
frenzy-ul-5frenzy-ul-4frenzy-ul-3frenzy-ul-2frenzy-ul-1

Producent podkreśla jednak, że wersje Ultralight dedykowane są przede wszystkim tym, który zdecydowali się na wyprawę w dziewicze zakątki gór, gdzie po wspięciu się na szczyt latawiec wędruje do plecaka. Będą to również idealne latawce na śniegowe pustynie i inne miejsca, gdzie liczy się to ile latawiec waży i zajmuje miejsca po spakowaniu do plecaka.

summit-ul-bag-frontfrenzy-ul-bag-front

W zestawie z latawcami otrzymujemy najnowszy bar Ozone z nowym Megatron Chickenloopem oraz dedykowany plecak, wykonany podobnie jak latawce, z lżejszych materiałów.

Megatron-onlyWarto podkreślić, iż w nowym chickenloopie rozwiązano problem zawijającego się leasha podczas odkręcania baru po loopie. Teraz mamy doskonale znane wszystkim oczko do podpięcia chickena. Na uwagę zasługuje również fakt, iż oczko można przepleść przez pętle chickena, dzięki czemu można śmigać w trybie „suicide”.

Francuzi wyraźnie zaznaczają, że ze względu na super lekki materiał,  te wersje SUMMIT i FRENZY przeznaczone są tylko dla doświadczonych pilotów, którzy wiedzą jak utrzymać latawiec w powietrzu przy słabym wietrze i potrafią obchodzić się z nim delikatnie, gdy ten leży na ziemi.

FRENZY i SUMMIT ULTRALIGHT szyte są wyłącznie na specjalne zamówienie.

Źródło: FlyOzone.com

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru