Home » Recenzje » Akcesoria » Underwave Sultan – Trapez

Underwave Sultan – Trapez

Chciał bym się z Wami podzielić spostrzeżeniami na temat aktualnie używanego przeze mnie trapezu. Jest to „wysoki” trapez firmy Underwave model Sultan.

Trapez ten występuje w 4 kolorach:
czarnym, białym, żółtym, fioletowym

Bez nazwy-1

Miałem okazję przetestować go zarówno na wodzie jak i na lądzie w tym na Romo.

10

Wcześniej używałem Pat Love Wire a zaraz po nim Mistic Warior który jest podobny wizualnie do opisywanego Sultan’a. Pat Love zbyt ograniczał ruchy przy ewolucjach – zginanie w pasie w celu złapania deski. Mistic był za sztywny o czym przekonałem się w momencie kiedy przesiadłem się
na Underwave’a.
Sultan jest wykonany z bardzo trwałych materiałów, po kilku miesiącach użytkowania kiedy nie raz oberwał jest w stanie w pełni satysfakcjonującym: nic się nie popruło, nic się nie oderwało.
Tylna część jest sztywna na tyle, że chroni plecy przy kontakcie z glebą jednocześnie nie jest za wysoka na bokach dzięki czemu nie ogranicza motoryczności tułowia. Brzegi które wykończone są miękkim materiałem dzięki czemu po kilku godzinach latania nie mam odgniecionych żeber i bioder. Poduszka z hakiem ma dwie taśmy do zaciągnięcia. Pierwsza-główna służy standardowo do ściągnięcia druga-dodatkowa, zapewnia utrzymanie poduszki wraz z hakiem na właściwym miejscu. Hak oczywiście zaprojektowany do kita, czyli odpowiednie zwężenie zapewnia dodatkowo trzymanie chicken loop’a na właściwym miejscu. Miło zaskoczyło mnie umiejscowienie nożyka służącego do przecięcia linek w sytuacji awaryjnej na poduszce z przodu. Znacznie łatwiej po niego sięgnąć niż w przypadku nożyków umieszczonych tyłu, do czego przyzwyczaili nas inni producenci.
Z tyłu trapezu znajduje się linka leash’a na której umieszczone jest stalowe kółko. Kółko to porusza się płynnie po lince zapewniając odpowiednie ułożenie leash’a.
Jedyna wada, jak dotychczas to, że nie jest dostosowany do budowy anatomicznej kobiety i niestety cały przemieszcza się do góry, szczególnie podczas nauki latania kiedy latawiec większość czasu spędza w zenicie.
Stosunek: cena-jakość-wygoda-wygląd jest na poziomie mocno dla mnie zadowalającym.

sultan_black

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru