Home » Recenzje » Akcesoria » OZONE ACCESS SB i BASE – Trapez

OZONE ACCESS SB i BASE – Trapez

Zdań kilka na temat „nowych” trapezów ze stajni OZONE…a uściślając: będzie to opis ulepszeń czyli UPGRADE (modne ostatnimi czasy słowo) starej sprawdzonej konstrukcji trapezów OZONE.

Modele trapezów SB oraz BASE to odpowiedniki trapezów Spreader Pad & Hook oraz D-riding.

Założenia konstrukcyjne pozostają takie same, czyli trapez wygląda i posiada wszystkie zalety uprzęży wspinaczkowej. Niewątpliwą zaletą takiej konstrukcji jest zapewnienie nisko położonego środka ciężkości ridera.Dodatkowo taki trapez bardz odobrze sprawdza się w zimie ponieważ nie tylko nie podciąga kurtki do góry ale przytrzymuje ją we właściwym miejscu co zapewnia powrót do domu w suchych gaciach.

66718

Przechodząc do ulepszeń:

  • Zmiana mocowania łacznika dolnych pasków z hakiem i poduszką. W poprzednim modelu (Spreader Pad & Hook) poduszka miała tendencję do podwijania się podczas wedrówki latawce w stronę zenitu, można temu było zapobiec bawiąc się w krawca/krawcową i doszywając paski do poduszki tak jak zrobił to i zaprezentował na forum kolega KaLi:
XC_poprawka
W modelu SB paski znajdują się na zewnetrznej stronie dzięki czemu poduszka pozostaje na swoim miejscu:
66722
  • Na „plecach” trapezu SB oraz BASE producent „zainstalował” jakże przydatną linkę do mocowania leash’a…tego najbardziej brakowało w poprzednikach:
66725
  • model BASE (następca modelu D-riding) został pozbawiony stalowego kołeczka na rzecz taśmy. Stalowe kółeczko potrafiło skręcić taśme do której było zamocowane co groziło jej uszkodzeniem…osoby które wykonują rotacje czy tez dużo loopów więdzą co mam na myśli
66144
  • Na koniec zostawiłem niewątpliwie najprzyjemniejszą zmianę dla męskiej części użytkowników :), (nie nie nie Panowie nie będą to zdjecia nagich kiterek :P). Mocowanie pasków łączących pas biodrowy z paskami noźnymi zostało ustawione szerzej i pod bardziej ergonomicznym kątem czego następstwem jest utrata jednej  z mało przyjemnych funkcji trapezu: przypominania, że każdy z nas Panowie jest bardzo cenny bo nosi ze sobą klejnoty 😉
To wszystko z mojej strony, pozdrawiam i zachęcam do dyskusji na forum
Mariusz – Enozo

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru