Home » Recenzje » Deski, Wózki, itp » Scrub Quasar II

Scrub Quasar II

Właśnie dotarła do mnie jedna z desek SCRUB na 2007 r. – QUASAR II.

Zaczynając od początku…zmianie uległo opakowanie deski, białe pudło zostało zastąpione czarnym z nową grafiką…korzystna zamiana.
Wydobywam deskę i…piersza zauważalna zmian to nowa grafika na desce – z gorączki sobotniej nocy na custom:
1533f14a0364a713med9d1072bdf6f90de5med

kolejną zmianą, która w odróżnieniu od grafiki, wpływającą na właściwości jezdne deski, są nowe dla Quasara osie – aluminiowe Multi Channel dające możliwość ustawienia sprężyn w 3 pozycjach:

 
c9199f632f1ad30bmed
Scrub zrobił też porządek z problemem luzu na elastomerze. W poprzednich modelach elastomer był za krótki co powodowało, że nie pracował od samego początku. Dla przeciętnego użytkownika deski Scrub wiązało się to z wpadaniem deski w wibracje oraz „luzami”. Tego roczne modele mają już idealnie dopasowany elastomer firmy TRAMPA – trampadampas:
157f1968111c28fcmed dcef13d533b8f925
Na uwagę zasługują także zmodyfikowane footstrapy. Szczególnie w naszym sporcie ważne jest, aby w miarę łatwo można było umieścić stopę na miejscu, najlepiej bez patrzenia, a wrazie awaryjnej sytuacji nie było problemu z „wyskoczeniem” z deski – i właśnie takie footsrapy są w Quasar II.
1a7cc534757eda00med
Deck jest grubszy niż w poprzedniku ale miękki. Zbudowany już nie z samej sklejki a ze sklejki kompozytem.
c7656d3ecded459c
Wrażenia z jazdy:
Deska wizualnie sprawia wrażenie ciężkiej i pancernej. Po kilku pierwszych halsach okazuje się, że nie czuć pod nogami jakieś specjalnego ciężaru, dopiero przy skokach, odczuwa się, że coś ciąży. Co nie znaczy że nie da się podskoczyć, no ale nie ma co się oszukiwać freestyle’ówka to nie jest. Coś za coś, w tym przypadku w zamian za wytrzymałość deski mamy większą wagę. Podczas jazdy deska nie myszkuje, prowadzi się bardzo dobrze a dzięki 9 calowym oponom  gładko przemieszcza sie po nierównościach. deck jest elastyczny gładko i spokojnie amortyzuje. Wiazania są wygodne i nie sprawiają trudności w razie nagłej potrzeby „opuszczenia” deski.
Podsumowując:
Jest to obecnie deska o najlepszym stosunku:
ceny – jakości – właściwości jezdnych
Polecił bym ją osobom które wolą raczej jazdę od skoków (stosunkowo ciężka i długa), dobra także dla osób o wadzę przekraczającej 90kg ale nie większej niż 100kg. Także doskonały wybór w przypadku początkujących KGB’owców  nie zdecydowanych na konkretny styl jazdy.
pozdros

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru