Home » Eventy » Relacja z II NOZ w Landkitingu

Relacja z II NOZ w Landkitingu

W ostatnią sobotę, tj. 27 sierpnia 2011 r. odbyła się II edycja Nieoficjalnych Zawodów w Landkiting’u.
Zwodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – Freestyle oraz Loozers Race.

IMG_1425

Do rywalizacji w pierwszej konkurencji stanęło 9 zawodników, których podzielono w wyniku losowania na trzy 2 os. grupy i jedną grupę 3 os. Przejazdy trwały 5 minut w przypadku rywalizacji dwójek i 6 minut w przypadku trójki w formie heat’ów. Sędziowie oceniali w skali od 0 – 5 pkt. Gdzie 0 pkt. było za nieustany trik a punkty 1 – 5 przyznawane za trik ustany(wylądowany prawidłowo) w zależności od stopnia trudności wedle uznania każdego z sędziów. Po zakończonych 4 przejazdach do kolejnego etapu przechodzili zawodnicy z największą liczbą punktów. I tak w szrankach stanęli:

• Łukasz „Rudyy247″ Strupiechowski vs. Paweł „bAxx” Ratuś
  • Piotr Stańczuk vs. Przemysław „Przemo” Tołczyk
  • Marek „Groszek” Hołubowicz vs. Hubert „hubi” Jęczkowski
  • Marcin „Regis” Kałęcki vs. Michał „Zasys” Gospodarski vs. Batosz „Ontoja” Nowak

Pierwsza para startowała w zmiennych warunkach wiatrowych co było dla nich niemałym utrudnieniem, w połowie przejazdu drugiej pary zostały ogłoszona przerwa z uwagi na zbyt słaby wiatr. Po około 30 minutach wiatr się wzmógł i można było wznowić rywalizację. Po powtórzeniu przejazdu drugiej pary w pełnym słońcu przy super warunkach wiatrowych w  które utrzymały się już do końca dnia przeprowadzono dalszą część zawodów

2. Marcin „Regis” Kałęcki

W finale każdy z zawodników miał 3 minuty na zaprezentowanie swoich umiejętności. Po zakończeniu wszystkich przejazdów sędziowie jednogłośnie zdecydowali o przyznanych miejscach:

1. Paweł „bAxx” Ratuś” – Landkiting.pl Team Rider

Przez cały czas trwania konkurencji Freestyle sędziowie zwracali także uwagę na najlepiej wykonany trik – tzw. Beast Trick. Nagroda ta przypadła Pawłowi ‚Baxx” Ratusiowi.

IMG_1505_2

Po zakończonej konkurencji Freestyle płyta lotniska została udostępniona do użytku dla wszystkich przybyłych.

Można było polatać na udostępnionych do testów sprzętach czy po prostu polatać w gronie innych.

Wśród sprzętów demo pojawił się nowy latawiec ze stajni Flysurfer’a – Unity.

Gdy jeszcze emocje nie ochłonęły ale zdążył się przetrawić pyszny obiadek na linii startu Loosers Race stanęło 7 śmiałków żadnych rywalizacji:

DSC02909

Cóż to był za wyścig obfitujący w ostrą rywalizację, zwroty akcji i widowiskowe upadki.

Od początku wyścigu prowadzenie objął Paweł „bAxx” Ratuś który do końca nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i pewnie przeciął jako pierwszy linię mety.

Bardzo ciekawa i pełna emocji była rywalizacja o drugie miejsce na podium między Hubertem „Hubi” Jęczkowskim a Wojtkiem „Nevalon” Żurem którzy walczyli dzielnie do ostatnich centymetrów trasy. Ostatecznie na drugiej pozycji uklasyfikował się Wojtek.