Home » Eventy » RedBull Ragnarok powraca!

RedBull Ragnarok powraca!

Po dwóch latach przerwy powraca do Norwegii impreza nie z tej Ziemi. Ostateczny wyścig, odsiewający prawdziwych wojowników od tych co powinni jedynie składać latawce na spocie. Przed zwycięzcami objawi się Bifrost a bramy Asgardu zostaną otwarte. Proszę Państwa – zbliża się RedBull RAGNAROK!

ragnarok-returnsfot. redbull.com

Co tu dużo mówić. Ten legendarny wyścig stanowi niesamowite wyzwanie. Silny wiatr, mróz i niezliczone ilości nieprzewidzianych czynników, sprawiają, że Rangarok to bardziej walka z samym sobą, niż o pierwsze miejsce. Mimo to, w 2012 roku na linii startowej stanęło 200 zawodników. aby zrobić pięć okrążeń po 8.5 km trasie. Nie można jednak tego tak prosto liczyć. Wystarczy tylko kilka razy zboczyć z kursu i zamiast 42.5 km robi się 70. Mimo to, w 2012 roku zwycięzca przejechał całą trasę w niespełna 2 godziny.

Edycja 2014 odbędzie się między 3 a 6 kwietnia. 3 kwietnia odbędą się zapisy, natomiast 4 i 5 zostały przeznaczone na start zawodów (zależnie od pogody)

Ciekawe czy ktoś z Polski podejmie wyzwanie. Edycja 2012 była zdominowana przez Norwegów i Rosjan :)

 
, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kalkulator wiatru