Home » Recenzje » Latawce » Pansh Ace 2.0

Pansh Ace 2.0

Latawiec z rodziny objętej nie sławą panshów 🙁 lub panszitów jak mawiacie.

01

Do wyboru mamy czarną i czerwoną wersję kolorystyczną, obydwa modele według mojego gustu prezentują się na niebie niezwykle okazale! Grafika nie rozpieszcza bo jej brak ale taki stonowany jednokolorowy latawiec to jest to co lubię!

Sam latawiec można dostać za naprawdę śmieszne pieniądze- ja mój używany raz czy dwa (mocno szeleszczący) kupiłem przy kursie funta (5,32) za ok. 200zł  z przesyłką. Czasza wykonana bardzo ładnie, nie mam zastrzeżeń. Smaku dodaje szary kolor na krawędziach.
02

Uzda taka jak u większych braci, żadnych rewelacji jej jakość linek podobno ostatnio uległa poprawie. Czy to prawda nie wiem – takie informacje przeczytałem. Wielką zaletą ace’ów jest to, że ich uzde można w bardzo prosty sposób przerobić, a następnie wrócić do stanu początkowego jeśli coś nie wyjdzie. To daje nam wielkie pole do popisu, link do forum pansha gdzie mamy ładnie opisane sprawdzone modyfikacje.

Lot:
Rozkładamy latawiec, przypinamy ciągniemy manetki. Moc która działa na nas w przy starcie przez powerzone zdziwi największych wyjadaczy.2 metrowy latawiec przy odpowiednim wietrze generuje ciąg zmuszający do kilkuset metrowego sprintu –by przeżyć 🙂
Po starcie czeka na nas grzecznie nad głową. Jest to latawiec, na który zdecydowanie trzeba patrzeć! Chwila nie uwagi pociągniemy manetką i już kręci nam loopki a my jesteśmy w niezłych opałach! Przewijanie i kundlenie się które jest zmorą większych rozmiarów jest jakby mniej widoczne w tym rozmiarze. Moim zdaniem dlatego, że latawiec pędząc po oknie z dość duża prędkością wpycha do siebie sporo powietrza co utrudnia jego wypróżnienie przy nagłym podmuchu, w każdym razie problemy z przewijaniem są mniejsze. Jazda na wózku z tym rozmiarem to czysta zabawa 🙂 Latawiec idealnie nadający się do wózka. Granica na której jest na nim bezpiecznie to powiedzmy 15m/s dla średnio doświadczonej osoby.  Choć ktoś z dużym doświadczeniem poradzi sobie i przy mocniejszych wiatrach! Warto wspomnieć o rekordzie prędkości na 2,5m ace’ie prawie ten sam rozmiar a prędkość… imponująca 80.1km/h… widac że nasz wojownik ma dusze.

03
04
podsumowanie:
Uważam, że latawiec, jest naprawdę godny uwagi. Na plusy można zaliczyć:

  • cenę,
  • jakość czaszy która według mnie jest naprane OK,
  • kolorystyka,
  • ilość i możliwość przeróbek które znacznie poprawiają jakość lotu,
  • szybkość i generowany ciąg,

na minus

  • (zakładając że nie uległy poprawie) średniej jakości linki przy czaszy,
  • czasem choć w tym modelu rzadkie kundlenie się i przewijanie,
  • brak plecaka itd. (choć ogranicza to niska cena co oczywiste)
Jeśli są jakieś pytania z chęcią odpowiem!
pozdrawiam wszystkich !
(na koniec film z lotów ace 2 –czarny)
Dyskusja na forum KLIK

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru