Home » News » Ozone rozszerza skład zestawów RTF o leasha

Ozone rozszerza skład zestawów RTF o leasha

ozone_short_leash-1

Wychodząc na przeciw sugestiom międzynarodowej komisji standaryzacji systemów bezpieczeństwa Ozone zdecydował się dołożyć  Short Safety Leash with Quick Release do swoich zestawów RTF (ready to fly)

Od października Short Safety Leash with Quick Release  dodawany jest prawie do wszystkich zestawów RTF  swoich latawców komorowych i pompowanych. Leash nie jest dołączany tylko do modelu C4.

Short Safety Leash with Quick Release jest prostym i krótkim leashem podczepianym bezpośrednio do haka. Leash taki nie nadaje się do latania unhooked, gdyż jest zwyczajnie za krótki. Nie da się go podpiąć do linki z tyłu trapezu. Stosuje się go jako uzupełnienie systemu bezpieczeństwa w latawcu. Bez leasha, aktywowanie zrywki w chickenie skończyłoby się pogonią za latawcem.

ozone_short_leash-3

Również w wyniku sugestii i uwag komisji standaryzacji systemów bezpieczeństwa Francuzi postanowili wprowadzić zamiast Megatron Chickenloopa, nowy Push Away Chickenloop. W nowym chickenie zrywka aktywowana jest poprzez odepchnięcie, a nie jak do tej pory przyciągnięcie elementu spostowego.

Szkoda jednak, że Ozone zdecydował się pójść po taniości, i w przeciwieństwie do marek takich jak HQ Powerkites, Rapace czy Flysurfer, zamiast normalnego, pełnowymiarowego leasha, dał swoim klientom sznurówkę.

Źródło: flyozone.com

 

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru