Home » Recenzje » Latawce » Ozone Access XC 10.0

Ozone Access XC 10.0

Powitać…W końcu zdecydowałem się napisać coś o Ozone AccessXC 2008r (FlyZone.pl), chciałem to ująć w kwestii historii jak to było ze mną od początkq bo myślę ze o to właśnie chodzi.

accessxc1

Zajawka:
Dawno temu jakieś 3, 4 lata nie pamiętam dokładnie bawiłem się pierwszy raz NASA jaka uszył sobie Enozo z mamą w dużym pokoju, spoko kolega złapał coś można spróbować.
Wiaterek, nauczył mnie sterować i ósemeczki szły jak złoto. Kilku letnia przerwa, cały czas nawiedzany filmikami od Enoza ze zlotów, coraz lepszych umiejętności itd. Rok 2007 mój młodszy brat(biomasarz), patrzę HAKA… poszedłem raz drugi piąty z nimi ok. dawać latawkę…
No i przyszedł do mnie DP Power 5m2 – no to zaczynamy. Na początku strach okropny przed tym co może się stać jeżeli się pomylisz hiehie, ale luz nauczycieli nie brakło (młodas ty wiesz), kilka rad i się przypomniało.

Nauka:
Powoli jakoś do przodu, opanowanie hamulców szybsze skręty pseudo akrobacje jakieś nieudane próby skoków(jak ktoś poszuka to znajdzie) motki z linkami ale to każdy musi przejść  i jest klasa, tą lekcję mam za sobą.

Zmiana:
Skłamie jak napisze ze byłem wymiataczem jak się przesiadłem z manetek na bar, można powiedzieć nauczyłem się dobrze podstaw użytkowania, nie mówię to o skokach jeździe na desce czy czymkolwiek po prostu spontan i mam AccessXc 10m2.

Na początku oczywiście obawa bo jak? kto? co?, jak ja mam latać na barze jak na manetkach dobrze nie umiem do póki nie spróbowałem zawsze patrzyłem na posługiwanie się barem jak na czarną magię ale jak wszyscy wiecie okazało się odwrotnie, ze manetki w porównaniu do baru to tak jak… w ogóle nie ma porównania.

Pierwsze raz:
Tłumaczenie, sranie, obawa a tak naprawdę luzik, „klepanie” barem zero wyczucia, za mały wiatr jakieś 2m/s chyba ale latał i znowu te ósemki ale bez tego nie ma nauki.

accessxc2

Pierwsze próby skoków, zaczepienia się pod mtb spoko dałem rade, ale później tylko nauka prowadzenia go w oknie itd… w końcu pierwszy podskok jaki ja byłem zadowolony oj ludzie ale chyba to każdy przeżywa na poczatq, większy wiatr znowu obawa zaciągniecie taśmy(treamer) i lajtowo uwierzcie, że da się wyczuć kombinacje z taśmą nawet na początkq użytkowania. Dobra można coś spróbować wznieść się wyżej niż do tej pory…nic, nic kurcze pióro nic aż w końcu po żmudnych próbach podskok na ileś tam cm ponad chodnikami i euforia, serce chce jeszcze bo się dobija …

I poszło:
Legnica z baxx’em na pokładzie, lotnisko i wiaterek 4 może 5m/s i okrzyki dajesz dajesz aż się z rzygasz… przełamało się we mnie jak ja zacząłem nad tą szmatą panować a nie ona nade mną (oczywiście szala przechyliła się lekko na moja stronę)

accessxc3

Odczucia:
Na początku obawa, nowa latawka a tak naprawdę śmieje się teraz z tego. Wcale nie posiadam super umiejętności i może dlatego AccessXC przypasował mi w 100%? (Enozo – My Man) i dzięki tej latawce złapałem jak to się mówi bakcyla, nie neguje innych szmat ale jeżeli chodzi o AccessaXC to polecał bym każdemu kto chce przejść w świat większych rozmiarów.
Ogólnie to latawka prowadzi się miodnie, nie szarpie jest delikatna w dotyku, winda dobra na początek, ale jak złapie dobry kierunek to umie pokazać na co ja stać, przekonałem się o tym ostatnio jak wiatr kuł z prędkością 8 do 10m/s, bardzo krotki pokaz jak się można pobawić:

PS 1. Nadeszły ciężkie czasy i muszę sprzedać to co mam, następnym moim wyborem będzie też OZONE Access XC 10m2 bo ta latawka przemówiła do mnie. Pozdrawiam i będę w przekonaniu, że jest to najlepszy latawiec dla osoby która zaczyna myśleć o dalszym rozwoju w tej dziedzinie.

PS 2. Zapomniałem napisać o opakowaniu w którym się nosi . Plecaczek nie tak ładny jak do Frenzy lub Manta i nieprzystosowany do podczepienia jakiejkolwiek deski pod niego, ale jest pojemny i dużo można w nim zmieścić oj dużo, latawka + bar + ochraniacze + trapez + ciuchy(spodnie, 2 bluzy, buty, koszulka) + woda i aparat i to nie wszystko, a że miałem przyjemność z nim podróżować PKP na dłuższych trasach to wiem czym to pachnie(zwłaszcza jak się z domu wyjeżdża po świętach ).

accessxc4

Dyskusja na forum

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru