Home » Recenzje » Deski, Wózki, itp » MBS COMP95

MBS COMP95

Postanowiłem skrobnąć parę słów na temat tej deseczki 😉

1

COMP95 – Przeznaczenie: Freestyle/ALL-AROUND(tak opisuje ją producent) – Według mnie pojęcie bardzo szerokie, Tak więc rodzi się pytanie – „czy to oznacza, że deska jest dobra do wszystkiego?”

7

Najważniejsze zalety deski:

  • DECK: (laminat/kompozyt drewniany) bardzo elastyczne, odznacza sie świetnym pop-up’em(wybicie deski), długości – 94,7 cm(co daje dobre prowadzenie zarówno na torze bordercross jak i robieniu ewolucji podczas trikow w freestyl’u)
  • TRACKI: Matrix/Matrix Lite(płynna regulacja nacisku plus dwupunktowa pozycja sprężyn). Twardość traków oraz skręt osi można dopasować indywidualnie pod swoje potrzeby oraz wagę ridera!(Są to najlepsze osie dostepne na rynku mountainboardowym!)
  • WIĄZANIA: Typu F3 (z grzechotką). Dzięki grzechotce możemy łatwo i szybko wyregulować sobie wielkość wiązań, oraz precyzyjnie/mocno umocować w nich buty.
  • WAGA: 6,5kg – To w szczególności powinno zainteresować osoby, które szukają deski do KITE!
  • WSZYSTKIE ELEMENTY NIERDZEWNE: Przydaje się to w momencie gdy jeździmy np.: na plaży(po odpływie)

ZASTOSOWANIE

KITE LAND BOARDING

Jak Już wcześniej wspomniałem deska w moim odczuciu jest doskonała pod latawiec. Deck zapewnia świetną amortyzację podczas lądowania. Traki zapobiegają bardzo nieprzyjemnemu oraz niebezpiecznemu „myszkowaniu” deski przy wiekszych prędkościach. Natomiast niska waga daje nam poczucie lekkość w powietrzu oraz dużą swobodę gdy chcemy skleić jakieś fajne triczki.

4 

BORDER CROSS (tor)

Tutaj COMP95 również świetnie sie sprawuje. Deska majac dlugość całkowita 115,1 cm pozwala nam czuć sie pewnie podczas pokonywania przeszkód, ktore rider ma na swojej drodze. Do tego zwrotność deski oraz doskonałe prowadzenie sprawiają, że 95 naprawdę daje radę.

5

FREESTYLE + BIG AIR

I znowu, tak jak w zastosowaniu do KITE deska podczas FS doskonale się sprawuje…Małe skocznie, rurki, boxy, jazda na manualu itp. nie robią wiekszego wrażenia na naszej dzielnej DENI. Gorzej niestety przedstawia się już sprawa wysokich skoków typu BIG AIR! Deck jest bardzo elastyczny co jest dużym plusem przy jeździe z latawcem oraz na torze. Natomiast w moim odczuciu do wysokich skoków będzie zbyt miękki, tutaj deckiem dobijamy do ziemi(od tego deska nam się nie złamie,  jednak jest to nieprzyjemne uczucie).

6

FREERIDE & DOWN-HILL

Hmmm… Sądzę, że nie jest to deska do agresywnej jazdy z góry, choć na upartego też się da. Jednak tutaj proponuję wersję MBS COMP95X. Czyli z Kołami 9″ cali i hamulcem.

3

REASUMUJĄC

MBS COMP95 – Świetna deska „do wszystkiego”, największą jej zaletą jest wszechstronne zastosowanie. Nie jest to wprawdzie deska STRIKTE freestyle, kite, bordercross, czy też freeride…Nie mniej jednak w każdych warunkach da sobie radę i z pewnością nie będzie to „kaleczenie” żadnego z tych stylów jazdy. Jej cena również jest bardzo kusząca biorąc pod uwagę markę(MBS) oraz jej wszechstronne zastowowanie. Waga Ridera dla którego polecam tą deske to: od 60-75kg (wszystkie style jazdy) 80-85kg tylko bez wiekszych skoków, ponieważ deck może już zaczać dobijać do ziemii!  Jazda bardziej lajtowa(jak to mówią) Ja ważę 75-77kg z czystym sumieniem mogę polecić tą deskę! Sam jeżdzę na niej od ponad 1,5roku i jestem bardzo zadowolony

2

Pozdro!

Dyskusja na forum

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru