Home » News » HQ Powerkites Montana 8 pierwsze info

HQ Powerkites Montana 8 pierwsze info

Flagowy allround HQ Powerkites doczekał się kolejnej, ósmej już generacji. Jak twierdzi producent, mamy doczynienia z całkowicie odnowioną konstrukcją, nad którą prace trwały przez ostatnie dwa lata!

montanat_8_2

Montanę poznałem parę lat temu w generacji V. Byłem chyba pierwszymi w Polsce, którzy zaryzykował i postanowił sprawdzić co wart jest ten latawiec w rozmiarze 9.5. Z pomocą przyszedł wtedy Wojtek z Latawki.pl, który zorganizował zakup i transport skrzydła.

Pierwsze wrażenia po przesiadce z Manty II Ozone`a były dla mnie kosmiczne.

Latawiec mega posłuszny, świetna reakcja na bar, super wyczucie mocy.

Na tym skrzydle zrobiłem milowy krok jeśli chodzi o zabawę z deską.

Niestety, o ile rozmiar 9.5 był rewelacyjny, również w kolejnej generacji, o tyle 12.5 był całkowitym rozczarowaniem. Niestabilny, wrażliwy na podmuchy, męczący i niebezpieczny.

montanat_8_1

Znaczną poprawę przyniósł model oznaczony cyfrą „7”, w którym stabilność większych rozmiarów zdecydowanie została poprawiona.

Aktualnie mamy okazję być świadkami narodzin ósmej już generacji tego sympatycznego skrzydła, które jak podaje producent, zostało całkowicie przekonstruowane. W zasadzie wspólna z poprzednikami została tylko nazwa.

Montana oznaczona cyfrą 8, to latawiec typowo allround z elementami freestyle. Zmniejszone AR w stosunku do poprzedników oraz kształt wpadający w C powinny zapewnić skrzydłu prawidłową stabilność i delikatność, tak poszukiwane przez snowkiterów, przy jednoczesnej przyjemnej windzie, sporym hangtime i ciasnym kręceniu loopów.

Producent zdecydował się na utrzymanie kolorystyki w jednej tonacji, co ma wpłynąć na większą precyzję wykonania.

montanat_8_3

Jak podaje HQ Powerkites, zmiany zarówno w kształcie, uździe czy profilu skrzydła jak i technologii produkcji, przyczyniły się do stworzenia latawca bardzo wydajnego, zapewniającego przyzwoitą moc oraz kontrolę. Uzupełnieniem całości jest nowy bar z systemem bezpieczeństwa magnetic quick release system, który moim zdaniem wygląda bardzo dobrze.

montanat_8_4

Dodatkową nowością jest przejście na parzysty metraż dla całej rozmiarówki.  Podobnie jak w przypadki generacji 7, ósemki również nie będą mieć rozmiarów połówkowych (9,5 czy 12,5). Rozmiary zmieniają się co 2 metry. To czyni dostępność Montany 8 w bardziej użytecznych, popularnych wymiarach. Ani za dużych, ani za małych.

Latawce dostępne są w czterech rozmiarach, każdy rozmiar ma swój przypisany kolor. Rozmiary 8 i 10 wyposażone są w bar długości 49cm, rozmiary 12 i 14 otrzymały bar 55cm.

montanat_8_5

 

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru