Home » Recenzje » Akcesoria » HiLLBiLLy szorty ochronne C-YA

HiLLBiLLy szorty ochronne C-YA

Pewnego razu na spocie, gdy już doszedłem do wniosku że ochraniacze na kolana to rzecz bardzo przydatna, spotkałem się z ziemią używając do kontaktu kości miednicy. Ból swoją droga może nie przypominał mi stłuczenia kości ogonowej, lecz bolało i to grubo.

Zauważyłem u siebie pewną prawidłowość, którą idealnie opisuje przysłowie „mądry Polak po szkodzie” . Wniosek dzida do Decathlonu obejrzeć jakieś Pancer Gacie .
Niestety to co zobaczyłem nie napawało optymizmem, fakt były gacie lecz materiał z którego były wykonane zapewniał w lato strumienie potu w okolicach intymnych. Poza tym nie doszukałem się żadnego zbrojenia które zapewniło by ochronę wystającej części miednicy która nadal dawała o sobie znać a kolor żółtego z fioletowym mówił że jeszcze chwile tam pobędzie. Pomyślałem nie ma się co dziwić , w końcu to sprzęt dedykowany na snowboard a tam trudno bokiem przypierdzielić. Natomiast przy jeździe i skokach z latawcem, przy nie udanym prowadzeniu jakże łatwo polecieć przy odrobinie gapiostwa na wahadło, kończąc efektownym zderzeniem z ziemią całym bokiem ciała.

Następnym przystanek internet przejrzałem kilka modeli i a kuku  HiLLBiLLy szorty ochronne C-YA .

1 3 2

Oględziny  i opis dają do zrozumienia że to właśnie ten produkt którego szukam . Niewiele myśląc zamówiłem.

Pierwsze wrażenie  po zakupie , wyglądają na faktycznie solidne a nie tandetę, drugie ja pierdziele wydają się pancerne.
Wyjazd na spot , gacie na dupę i heja, nie powiem bym o nich zapomniał ale na pewno nie mogę ich nazwać ograniczającymi ruchy. Siatka z której są wykonane idealnie wentyluje wiec nawet przy upałach nie było poczucia potoku w okolicy kroku 😛 .  Wydawały się pancerne lecz bez problemu zmieściły się pod w miarę dopasowanymi spodenkami, pod spodnie m65 weszły już w ogóle bez najmniejszego problemu.
Okolice kości ogonowej zostały zabezpieczone solidnym plastikiem który jest na elastyczny i nie ogranicza siadania . Reszta jest zabezpieczona tworzywem przypominający mi najbardziej powleczony w solidny materiał, piankę montażową.
W sumie od kiedy je mam coraz chętniej próbuje nowych trików wiec na pewno zakup nie pozostał bez wpływu na komfort psychiczny. Myślę że w tym przedziale cenowym, gdzie trzeba wydać minimum 150 pln by kupić coś z portalu aukcyjnego bądź Decathlonu warto doinwestować kilkadziesiąt złotych i mieć coś co sprawdzi się w lato i zimę.
Ja niezmiennie pozostaje zadowolony z mych Pancer-gaci i bez obaw w sobotę postaram się wykręcić 360.
Dyskusja na FORUM

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru