Home » Eventy » Grand Prix Snowkite Tour 2014 – Polska

Grand Prix Snowkite Tour 2014 – Polska

Wszyscy zadają sobie pytanie czy w tym roku w Polsce będzie prawdziwa zima. Apetyt na zimę zaostrzyła zapowiedź przeprowadzenia w obecnym sezonie zimowym Grand Prix Snowkite Tour 2014 – cyklu amatorskich wyścigów snowkitowych, który składa się z 4 etapów: Leszno (woj. wielkopolskie), Krynica Morska, Ryzoviste (etap zagraniczny Czechy) oraz ostatni przystanek na Mazurach.

GPST2014kf

Kalendarz Grand Prix Snowkite Tour  2014 wygląda następująco:

1)      luty – GP Leszno (1-2.02)
2)      luty – GP Krynica Morska (8-9.02)
3)      luty – GP Ryzoviste (Czechy) (21-23.02)
4)      marzec  – GP Mazur (1-2.03)

Informacje związane z cyklem, a także aktualności znajdują się na stronie organizatora www.kitetime.pl

Głównymi partnerami cyklu są: marka Drift (www.driftinnovation.pl) – obecna na wielu ważnych światowych imprezach sportowych oraz sklepy sportowe Deskshop.pl oraz Latawki.pl.

drift

Najnowszy model kamery Ghost-S uważany jest obecnie za najlepszą kamerą sportową na rynku. Dowiedzieliśmy się, iż między innymi ten model kamery będzie można wygrać podczas GPST 2014.

Ogólne zasady GPST 2014 

Organizator dziękuje także za wsparcie:

Sklepy sportowe: Airman.pl, Areasports.pl, Brain Inside, Deskshop.pl, Latawki.pl, 24surf.pl,

Brandy latawcowe: Cabrinha, Core, Flysurfer, HQ Powerkites, Peter Lynn, Rapace,

Media: Kiteforum.pl, Sieplywa.pl, Landkiting.pl, Radio Eska, naszemiasto.pl

oraz Drift, Redbull, Gybe-design.pl i Kite.pl a także Hotelowi Krynica oraz Centralnej Szkole Szybowcowej AP w Lesznie.

Grand Prix Snowkite Tour 2014 odbędzie się na legendarnych spotach latawcowych: 

Leszno, a dokładnie teren lotniska Aeroklubu (woj. Wielkopolskie). Genialny spot do uprawiania sportów latawcowych w tej części Polski – miasto wyścigów żużlowych i zlotów landkitingowych. Liczymy, iż od 2014 roku także wyścigów na śniegu. W Lesznie planowane jest otwarcie Grand Prix Snowkite Tour 2014 i jego pierwszy przystanek. 

Krynica Morska, gdzie od kilku lat obywa się impreza „Weekend na lodzie”. Tu  Grand Prix Snowkite Tour 2014 zawita na początku lutego. Wyścigi w Krynicy Morskiej, która jest motorem napędowym całego przedsięwzięcia oraz rozwoju zawodów snowkite w Polsce to miejsce, które przypadło do gustu nie tylko rodzimym zawodnikom, a także najlepszym francuskim snowkiterom: Guillaume Chastagnol „Chasta” oraz Jerome Josserand. Podczas  Snowkite Winter Tour (zawodów z 2006 roku) zawodników tych mogliśmy oglądać jedynie na zdjęciach opublikowanych na stronie zawodów – w Krynicy Morskiej nie ma problemu aby z nimi porozmawiać, pościgach się oraz obejrzeć co oni potrafią wyczyniać na latawcach. Chasta i GG planują po raz kolejny odwiedzić Polskę, aby rywalizować w Krynicy w ramach Grand Prix Snowkite Tour 2014 www.weekendnalodzie.pl.

Ryžovište (Czechy) – Czesi posiadają kilka dobrych spotów snowkite, ale jednym z ulubionych przez polskich rajderów jest ten zlokalizowany w Ryzoviste ok. 40 km od polskiej granicy. Czesi to także świetni zawodnicy snowkite zarówno we freestyle oraz w race. Snowkite Winter Tour wygrał właśnie Czech – Marek Zach „Murphy”. Niezmiernie interesująca wydaje się zatem wspólna rywalizacja i zabawa planowana w drugiej połowę lutego. Liczymy na obecność Marka na zawodach.

Mazury. Jeśli planujemy zimową jazdę z latawcem koniecznie należy odwiedzić Polski cud natury, czyli Mazury.  To tu odbędzie się w marcu 2014 ostatni przystanek Grand Prix Snowkite Tour 2014 oraz wręczona zostanie „wielka nagroda” dla najlepszych zawodników wielkich wyścigów snowkitowych.

Trzymajcie kciuki za srogą zimę w lutym i marcu!

Firmy zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o kontakt na info@kitetime.pl.

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru