Home » Recenzje » Latawce » Gin Eskimo 11.0

Gin Eskimo 11.0

Dzięki Mariuszowi z powerkiting.pl udało mi się przetestować nowość jak dla mnie, latawiec Gin Eskimo w rozmiarze 11m2.

eskimo1

Latawiec zapakowany w fajny plecaczek z wszystkimi niezbędnymi bajerami, kieszonkami i uchwytami na dechę, chociaż trochę maławy. Lubię mieć wszystko razem a do tego plecaka ciężko jest cokolwiek zmieścić poza kajtem z barem.
Nie będę się rozpisywał o szwach czy innych detalach wykończenia, bo się nie znam, ale na moje oko wykonanie jest perfekcyjne, no ale czego się możemy spodziewać po kajcie tej klasy?
Bar prosty, bez zbędnych pierdół,  tradycyjna zrywka oraz tradycyjny leash, sprawdzone, dobre patenty.

eskimo2

Rozłożenie  i start zajmuje jakieś 2 minuty, a wprawionemu rajderowi pewnie mniej (to jest to co lubię w komórkach, szybki, samodzielny start, jak również bezproblemowe lądowanie żeby sobie np.: chwilę odpocząć)
Start, jak już wspomniałem szybki, łatwy i przyjemny, nic nie szarpie, latawiec szybko się wypełnia i nie gubi profilu. Co mnie zdziwiło Eskimo jest bardzo stabilny, a zarazem przy rozmiarze 11m2  jest również szybki.
Generalnie  przypomina wg. mnie Ozone Manta…przynajmniej z  wyglądu (z zachowania nie wiem, ponieważ,  niestety nie miałem okazji latać Manta).
Gin Eskimo prowadzi się dostojnie, mimo szkwalistego wiatru ładnie odpuszcza mocniejsze podmuchy i nie szarpie.

eskimo3

Siły na barze niewielkie(w porównaniu z SS Rangerem, nawet bardzo małe) dla niektórych to plus, ja natomiast lubię poczuć się troche jak na siłowni . Windy niestety za bardzo nie udało mi się sprawdzić, ale czuć moc jaka generuje kajt nawet przy niewielkim wietrze.

Podsumowując:
Idealny latawiec na słabe wiatry dla początkujących, myślę, że nie sprawia wielkich trudności przy nauce i wybacza błędy Wink. Przy silniejszym wietrze na pewno dostarczy dużo adrenaliny również zaawansowanym rajderom

 

Minusy:
Cena! no ale za jakość trzeba, niestety słono płacić…
Plecak – ciut mały, nie zmieściłem do niego kompletu ochraniaczy…
Do testów miałem latawiec w kolorze pomarańczowym…. Mogli by się trochę bardziej wysilić nad designem.

eskimo4

Jak widać potrafi również przytargać .

eskimo5

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru