Home » News » Flysurfer Speed 4 – wiemy już wszystko!

Flysurfer Speed 4 – wiemy już wszystko!

Speed4-Lotus_Action_05

Każdy, kto interesował się landkitingiem lub snowkitingiem, słyszał lub nawet miał okazję spróbować Flysurfer Speed III. Konstrukcja ta, stała się bowiem synonimem bezpiecznego, olbrzymiego hangtime, powalającego dosłownie szybować.13 Grudnia 2013 roku. Piątek. Teoretycznie pechowy dzień, ale czy na pewno? Dla nas, kiterów, dzień ten jest wyjątkowo fartowny. Właśnie w tym dniu, poznaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące dużych rozmiarów Flysurfera Speeda IV nazwanego tajemniczo „Lotus”!  Jedno jest pewne, poprzeczka poszła bardzo wysoko!

Speed4-Lotus_Action_02

Kto kiedykolwiek założył na hak swego trapezu chickena od speeda, ten wie, że nie ma wielu latawców, które mogłyby dorównać windą i hangtime Speedowi III.

Kolejna generacja ma kultywować tą tradycję w myśl zasady:

moc jest nie istotna, jeśli jej nie kontrolujesz!

Zastosowanie nowego profilu, kształtu i materiału, z którego wykonano czaszę, kolejny raz pozwoliło Flysurferowi wyznaczyć standardy hangtime, windy, jazdy na wiatr, a przede wszystkim dolnego zakresu wiatrowego.

Lotus, zwany popularniej lotosem, to niezwykły kwiat będący świętością dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu. I tak jak kwiat lotosu rozkwita na tafli wody, tak i Ty z tym latawcem rozkwitniesz wśród kiterów.

Nazwa nie wzięła się przypadkowo. Właśnie tak nazywa się materiał, z którego wykonano całe skrzydło. Materiał, który jest nie tylko niezwykle nieprzepuszczalny dla powietrza, odporny na zabrudzenia i wodę, ale również jest niesamowicie lekki! Mówiąc niesamowicie lekki mamy namyśli na prawdę oszałamiająco niską wagę! Flysurfer Speed III w wersji De Luxe wykonany był z materiału o gramaturze 41 g/m.kw. W przypadku Speed IV Lotus, mamy do czynienia z materiałem o 25% lżejszym! Oznacza to, że na rynku pojawił się nowy leader wagi piórkowej!

Speed4-Lotus_Close-Up_03

Producent zapewnia, że nowy materiał jest równie wytrzymały co ten w Speed III De Lux i nawet po wielu godzinach ostrego pływania, latawiec będzie wyglądać dalej jak nowy.

Latawiec za sprawą tak niezwykle lekkiego materiału, będzie nie tylko zajmować znacznie mniej miejsca w plecaku, ale również będzie wymagał zdecydowanie mniej wiatru, aby wzbić się w powietrze! Znając różnice w modelu Speed 3, między wersją standardową a De Luxe, jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak niesamowite musi być to skrzydło.

Speed4-Lotus_Close-Up_05

Niewielka waga materiału i jego hydrofobowe właściwości mają sprawić, że skrzydło będzie znacznie szybciej wstawać z wody i jednocześnie dużo szybciej wysychać. O wytrzymałości Lotusa, niech świadczy 6 miesięczna gwarancja darmowej naprawy latawca.

Speed4-Lotus_Close-Up_02

Wraz z nowym materiałem, Flysurfer zaprezentował nowe linki, które charakteryzują się znacznie mniejszą średnicą, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości. Linki są zauważalnie cieńsze i sztywniejsze. Dzięki temu, stwarzają dużo mniejsze opory powietrza, a sam latawiec lata szybciej.

Nowy Speed będzie dostępny w podobnych rozmiarach, z jedną różnicą. Zamiast 19-stki otrzymamy 18-stkę. Dzięki temu, od rozmiaru 12, będziemy mieć kolejny rozmiar z przeskokiem dokładnie o 3 metry.

Speed4-Lotus_Close-Up_06

Latawiec uzbrojony będzie w Flysurfer Infinity 2.0 Bar, dokładnie taki sam jak zastosowano w Cronixie.

My jesteśmy już napaleni na spróbowanie nowego Speeda, podobnie jak setki kiterów z całego świata. Aktualnie zbierane są zamówienia, które będą realizowane prawdopodobnie w drugiej połowie lutego 2014! Fabryki Flysurfera nie nadążają z produkcją!

karta-charakterystyki

Na koniec coś, co wzbudza największe emocje, ceny:
12 m.kw dostępne jest w kolorze zielonym za 7900 zł
15 m.kw występuje w kolorze niebieskim i za jedyne 8700 zł
18 m.kw czyli słonecznie żółty, nowy rozmiar można zdobyć za 9500 zł
21 m.kw, królewski rozmiar w złotym kolorze jest w cenie 9900 zł

Flysurfer Speed IV w rozmiarach powyżej 12 m.kw dostępny jest tylko w wersji Lotus. Rozmiary 8 i 10 występują w wersji standardowej i deluxe.

Rozmiary 8 i 10 traktowane są przez Flysurfera jako silnowiatrowe, dlatego też różnią się od modeli przeznaczonych do mega hangtime m.in. aspect ratio, które dla mniejszych wersji wynosi 4.85 zamiast 6.0

SPEED-Lotus-21SPEED-Lotus-18SPEED-Lotus-15SPEED-Lotus-12Speed4-Lotus_Close-Up_06Speed4-Lotus_Close-Up_05Speed4-Lotus_Close-Up_04Speed4-Lotus_Close-Up_03Speed4-Lotus_Close-Up_02Speed4-Lotus_Close-Up_01Speed4-Lotus_Action_07Speed4-Lotus_Action_06Speed4-Lotus_Action_05Speed4-Lotus_Action_04Speed4-Lotus_Action_03 Speed4-Lotus_Action_02Speed4-Lotus_Action_01

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru