Home » Recenzje » Latawce » Flexifoil Blade V 6.5

Flexifoil Blade V 6.5

No! I wkońcu oblatałem co nieco Bladego V-tego. Ale od początku…
Flexifoil Blade V dotarł do mnie (i tu mógłbym cytować Reamonesa) dzięki uprzejmości latawki.pl ok. 2 tygodni temu i w końcu  po kilku dniach mogłem polatać ze względu na pracę i oczywiście naszą kochaną flautę 😉

Latawka  ma piękne opakowanie w postaci świetnie wyglądającego, wydesign`owanego w UK plecaka.
Plecak nie jest wielki, mieści tylko kite`a, można też siłą upchnąć jakieś ochraniacze. Po bokach posiada  dwie łądnie ścięte kieszonki. W jedniej można schować kitekillery a w drugiej np. fajki ;).
Na dnie zastosowano oryginalny pomysł, czyli dziurkę, przez którą wyleci szybciej wilgoć i pozwoli na mały przewiew zmoczonemu latawcowi. Bardzo wygodnie się nosi, dobrze wyprofilowane szelki i plecy z wentylacją. Wygląda na wodoszczelny ale jak bardzo, tego nie wiem. Osobiście chciałbym taki na co dzień.

Pulpit

Latawiec
Sam latawiec uszyty jest z najlepszych jakościowo materiałów, w sumie nie oczekiwałbym niczego innego od Flexifoil`a. Materiał jest super mocny i wytrzymały! Użyto tu  ripstop-owego, nylonowego materiału o nazwie Chikara, który jest odporny na przetarcia i ma długo terminową wytrzymałość. Jeśli złapie go w ręce jakiś nowicjusz i zacznie nim miotać o ziemię to nie zrobi to na latawce większego wrażenia. Między komorami oczywiście wszyto  słynne V-wsparcia które znacznie wzmacniają komory przed ,,nadciśnieniem” które ma miejsce w chwili uderzenia o ziemię komorami w dół. V-ki redukują także uzdę do minimum  dzięki czemu Blady jest bardziej aerodynamiczny, utrzymuję lepiej kształt  i  moc  oraz  zapewnia większy obszar ,,podnoszenia” latawca, a co za tym idzie mamy jeszcze większą windę niż w  poprzednich modelach, choć w porównaniu z Blade III nie widać dużej różnicy.

DSC00524

U góry komory posiadają siatkę ochronną dzięki której do środka nie dostaną się nie potrzebne kawałki trawy, piasku, śniegu itp. Model 6.5 posiada 30 komór, które po lekkim pociągnięciu manetek natychmiastowo napełniają się powietrzem.

DSC00519

Uzda wykonana z poprawionych jakościowo niby mocniejszych linek  [b]Dyneema® Bridle[/b], są nieco cieńsze niż w Blade III ale spełniają swoją rolę znakomicie i dają mniejszy opór powietrza co polepsza szybkość latawca.

flexifoil_blade_5_v_details_t

W piątej odsłonie Blade`a zastosowano system regulacji uzdy zwany jako [b]AAA[/b]. Mamy możliwość ustawienia mocy i szybkości latawca przez przesunięcie linki między trzema supełkami. Rozwiązanie to pozwala nam panowie na  ustawienie kite`a do stylu latania jaki w danym momencie chcemy zapodać. Zaciśnięcie linki na pierwszym supełku od strony manetek – latawiec staję się słabszy i skręca nieco wolniej. Fabrycznie kite ustawiony jest na standard czyli środkowy supełek i właśnie w tej opcji latawka lata najlepiej i ma najlepszy stosunek mocy do windy. Na trzecim ustawieniu latawiec wg mnie jest mocniejszy w ciągu bocznym ale ma znacznie słabszą windę, w dodatku wydaje się skręcać wolniej.

Nowy folder

Manetki i linki
Nowe manetki Flexifoil ProLink[/b] z pętlami parkingowymi – bardzo wygodne wykonane z twardego tworzywa. Sama rękojeść posiada bardzo miękką i antypoślizgową gumę co pomaga w trzymaniu manetek i zapewnia większy komfort niż manetki poprzednich edycji. Kolorowe linki przy manetkach ułatwiają nam podpięcie do linek głównych, które także są oznaczone tradycyjnie czyli czerwona to lewa ręka, niebieska – prawa. Rączki posiadają w dolnej części pętle parkingowe, które umożliwiają nam ,,zaparkowanie” kite`a na ziemii i pozwalają na chwilę odpoczynku od tej kite – bestii. PQ tu nie musiałbyś owijać w dętke 😉

Nowy folder1

Linki zastosowane w latawce to  4 x 25m Linki Dyneema 250/200 kg!

Blade V daje niesamowitą dawkę adrenaliny wszystkim uzależnionym  od prawdziwego powerkitingu. Wysokie AR daje mu ostry skręt bez zbytecznej utraty mocy i prędkości, co w kombinacji z profilem dającym maksymalną moc powoduje przeogromną windę. Dodajmy do tego stabilność i przewidywalność, które Blade w sobie ma i dochodzimy do wniosku, że jest to jeden z najlepszych latawców na rynku do uprawiania powerkitingu (skoków). Osoby, które latały na poprzednich generacjach Blade’a zauważą, że Flexifoil Blade V skręca szybko i bardzo dobrze przy skręcie trzyma moc. Poczują, że latawiec bardzo dobrze reaguje na sygnały sterujące, co wszystko w połączeniu daje dłuższe, wyższe i dalsze skoki. Nie jest tak agresywny jak Blade III ale i tak jest to sprzęt z najwyższej pułki.

Jest to bardzo mocny latawiec z charakterem, przeznaczony dla doświadczonych oblatywaczy którzy chcą freestyle’owo skakać na buggy, desce, a przede wszystkim przeznaczony do skoków statycznych. Nie jest przeznaczony do latania rekreacyjnego, także wszystkim amatorom skakania i super filmików z youtube`a na początek polecam coś znacznie łagodniejszego i o mniejszym rozmiarze ;).

GŁÓWNE CECHY
•    Zwiększona stabilność
•    Zwiększony hangtime
•    Więcej mocy generowanej podczas skrętu
•    Bardziej gładkie, szybsze skręty
•    Większa winda
•    Klipsy zabezpieczające uzdę dla ułatwienia pakowania
•    Materiał Chikara ripstop nylon – bardzo mocny, lekki i wytrzymały
•    Regulowana uzda
•    Ilość komór zwiększa się wraz z rozmiarem latawca

 

Dyskusja na forum: KLIK

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru