Home » Eventy » Belgium Landkite Contest LOMMEL 10.03.2012

Belgium Landkite Contest LOMMEL 10.03.2012

Tradycją stał się fakt, iż Belgia co roku jako pierwsza otwiera sezon land. Rok 2012 nie był wyjątkiem, w dniach 10 – 11 marca odbyły się pierwsze zawody landkiting’owe w miejscowości Lommel. Na obrzeżach tego miasta znajduje się park wiatrowy (potężne wiatraki) na terenie którego mieści się spot.

8

Tydzień przed zawodami dostałem potwierdzenie od organizatorów, że prognoza jest obiecująca i zawody  rozegrają się w wyznaczonym terminie. Bardzo ucieszył mnie fakt samego wyjazdu i kolejnego spotkania znajomych twarzy.

1

Ponieważ zależało mi na odwiedzinach jednej z najbardziej popularnych miejscówek w Holandii – Ijmuiden, w trasę ruszyłem, wraz z małą ekipą z Polski, już w czwartek. Pogoda dopisała, 8 – 12 m/s w ciągu dnia, gwarantowało bardzo wysokie i długie loty.

Następnego dnia (sobota) o godz. 9.00 byliśmy już na spocie w Lommel. Ku mojemu zdziwieniu na miejscu spotkałem silną ekipę z Niemiec, m.in. Emm i Passi, bardzo mnie to ucieszyło. Standardowo pojawiła się dość spora ekipa z NL i lokalni riderzy.

Zawody w Belgii są jednymi z najbardziej charakterystycznych, ponieważ jako nieliczne mają ustawione na spocie skocznie i poręcze.  Harmonogram zawodów przewidywał start w kategorii Freestyle landboard i race buggy.

Przebieg zawodów wyglądał następująco: w konkurencji Freestyle landboard startowało ok. 16 osób, które tworzyły 4 grupy po 4 osoby. Dalej przechodziły 2 osoby z grupy, które miały najlepszy przejazd, a pozostałe dwie wskakiwały do grupy tzw. ostatniej szansy, w której to następnie 2 osoby wskakiwały z powrotem do walki o podium.

W pierwszym przejeździe startowałem wraz z kolegą z NL i jednym Niemcem oraz Emmem. Wyżej przeszedłem ja i holenderski kolega. Bardzo ważne było to aby każdy z zawodników chociaż raz skorzystał z przeszkód znajdujących się na spocie, które oczywiście dawały dodatkowe punkty. W moim przypadku miałem wszystkie heaty wygrane, co doprowadziło mnie do grupy finałowej, w której spotkałem się z Jouke Reiffers Snab, Pascal Schmidt, Emmanuel Norman.

6

Z tej czwórki do finału przeszedłem ja wraz z Emmem. Niestety wiatr nie był na tyle mocny, bym mógł pokazać na co mnie stać. Emm startował na 21m Flysurfer, a ja na 19m Flysurfer. Ostatecznie zająłem 2 miejsce, ale najcenniejszym trofeum był dla mnie klimat samych zawodów i widok uśmiechniętych twarzy starych znajomych.

W zawodach startował także nasz formowy kolega Hubi, który dzielnie stawiał czoła rywalom. Niestety poległ w grupie ostatniej szansy z Emmem i innymi wyjadaczami.

Już niedługo kolejne zawody, tym razem z serii KLB organizowane przez niemiecką federację landkiting.

Do zobaczenia na zawodach.

bAxx -> No wind, no fun 😀

 

2 5 4 3

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru