Home » Recenzje » Latawce » AirEvolution Hybrid X-Air 12m

AirEvolution Hybrid X-Air 12m

Polatałem już troszkę tym zajebiaszczym Kitem, więc pomyślałem o małej recenzji na temat tej maszyny…

Na początek może trochę danych na jego temat…
Tkanina/Materiał: Porcher sports 100% water repelant
Uzda: 1.1 Aramide 110 kg
1.7 Aramide 170 kg
3.0 Dynama One – 2.4 T
4 * 23 m X 350 kg
Hybrydowa klapa (tylna krawędź) – klapa tylnej krawędzi wyk. Z Mylaru (coś jak plandeka tylko bardziej plastikowa) wzmacniana wszytymi ,,stickami” . ,,Ogon jaskółki” czyli szybki skok klapy ułatwiający znacznie szybkie odpuszczenie mocy
Wloty powietrza : Obszyte siateczką uniemożliwiającą dostanie się śniegu, i trawy do środka komór
AR: 3,6
Ilość komór: 16
Wiatr: od 6 knt w góre
Więc, jeśli chodzi o szybkość to jak na 12m jest dość szybki i bardzo zwinny więc z łatwością można kręcić kiteloopy 😉 . Bar Rasta jest bardzo wygodny i ma fajne wybrzuszenie po wewnętrznej stronie , które fajnie wkomponowuje się w zagięcia palców 😉 , po parogodzinnej zabawie nie będziecie narzekać, że was bolą łokcie i ramiona bo ciśnienie 😉 na barze jest bardzo małe ( no i te fajne kolorki).Wykonany z karbonu i dlatego jest bardzo lekki, wycięcie w środku ma kształt elipsy i dobrze wykończone, ładnie i płynnie przepuszcza linkę …a na końcu linki…chicken! Z wszytym metalowym pierścieniem i zawleczką które z łatwością odpinają się w razie W ,,awarii”.Trymer nie wiem jakiego typu (zapomniałem nazwy), ale pociągasz od zewnątrz – zwiększasz moc kite`a, pociągasz od wewnątrz – i jest słabszy… To wszystko możesz wyhamować awaryjnie za pomocą leash`a ,,handle pass” ( bardzo wygodny przy jeździe, skokach UH.
Jak wspomniał Zgred – latawiec naprawdę bardzo stabilny, łatwo manewruje z krawędzi na krawędź przy silnym jak i lajtowym wietrze. Jest sterowny i zakręty wychodzą szybko i płynnie. Moc jaką ma to bydle przy 6m/s zadowoli każdego nowicjusza skakanki na lądzie jak i wybornego kiteboardera 😉 . Ciągnie dobrze, jak nie jedna taka 😉 . Przy zaciągnięciu baru krawędzie lekko ściągają się do środka a ogon daje dodatkowego Powera, który działa jak tylnia lotka w samolocie ( najprościej – winda ) i podnosi cię z wykopem. Bardzo ładnie lata ze wzniesień, trzyma długo i na pewno w górach szybowanie jest I klasa ! (ale to w styczniu;) ).
Kajcika polecam początkującym jak i starym wyjadaaaczom… którzy liczą na dobry de-power .
ae6
ae5
ae4 ae3 ae2 ae1
Dyskusja na forum

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru