Home » Eventy » 4 osoby, 6 nóg, 300 km i jeden lodowiec..

4 osoby, 6 nóg, 300 km i jeden lodowiec..

pic4

Ludzie nigdy nie przestaną nas zadziwiać! Tym razem, otrzymaliśmy info o niezwykłej kite`owej ekspedycji po największym lodowcu w Europie – Vatnajokull w Islandii. Pomyślisz, co w tym niesamowitego? W końcu można spokojnie ogarnąć taką skromną wycieczkę między lodowymi szczelinami, aktywnymi wulkanami i innymi atrakcjami. To teraz pomyśl jak to zrobić nie używając nóg! A to właśnie zamierza osiągnąć ekipa Sean`a Rosa wspierana przez HQ Powerkites!

Może najpierw kilka słów o prowodyrze tej niezwykłej wyprawy.

Sean Rose został sparaliżowany od pasa w dół po wypadku w 2000 roku. Stan w jakim się znalazł sprawił jednak, że chłopak zaczął walczyć o każdą chwilę swojego życia. Upór, pasja i niesamowita wola walki pozwoliły mu dwukrotnie wystartować w zimowej Paraolimpiadzie, zdobyć tytuł  World Disabled WaterSki Champion, startować w zawodach World Cup Gold Downhill Ski oraz zdobywać medale na Winter X Games.

Dodatkowo Sean został niezwykłym podróżnikiem i świetnym mówcą, zagrzewającym osoby po wypadkach do ostrej walki.

pic3

Niestety lata lecą i trzeba było zacząć myśleć o ustąpieniu, na arenie międzynarodowej,miejsca młodszym zawodnikom. Sean nie pozostał jednak bierny, a jego wzrok padł na zupełnie nowe obszary sportu – latawce. Dość dziwny sport jak dla osoby niepełnosprawnej, czyż nie? Otóż jak pokazuje Sean – absolutnie nie!

Oczywiście nie mówimy tu o snowkitingu czy kitelandboardingu. Mowa o uwielbianym przez nas buggykitingu! Okazało się, że wystarczy tylko kilka niewielkich przeróbek w typowym wózku buggy i już osoba sparaliżowana od pasa w dół może cieszyć się wiatrem i swobodnym żeglowaniem.

Dzięki samozaparciu, wiedzy i pomocy przyjaciół Sean stworzył kilka prototypów wózków dedykowanych do snowkitingu!

W zasadzie to nie są nawet wózki. Specjalny pojazd na dwóch nartach, umożliwiający swobodne halsowanie. Pomocy Seanowi przy konstrukcji pojazdu udzieliła firma Draft, produkująca na co dzień wózki dla niepełnosprawnych. Udział w projekcie miał też słynny konstruktor buggy – Popeye the Welder 🙂

rig-version-three-041

Islandczyk nie spoczął jednak na laurach i postanowił dokonać czynu, który mamy nadzieję, otworzy oczy świata ludzi niepełnosprawnych, pokazując że oni też mogą tak jeździć. W wyprawę włączyła się firma HQ Powerkites zapewniając wsparcie w postaci latawców oraz doświadczonych snowkiterów Robert Brown , Kieron Jansch i Mike Dann.

Robert Brown organizuje od ponad 7 lat wyprawy snowkite po Islandii, stanowi więc świetny backup jeśli chodzi o wiedzę i doświadczenie. Kieron Jansch dołączył do inicjatywy na samym jej początku, stanowiąc wsparcie w kwestiach technologicznych. Kieron ma również być odpowiedzialny za rejestrację przebiegu całej wyprawy. Ostatnim, który został dodany do wyprawy jest Mike Dann – snowkiter z niesamowitym doświadczeniem w kwestii wypraw polarnych.

pic5

Wyprawa stanowi nie tylko osobiste wyzwanie dla Sean`a Rose ale również ma pokazać całemu światu idee fundacji Wings for Life, skupiającej się na sportowym rozwoju ludzi z urazami kręgosłupa.

Trzymamy kciuki za wyprawę i życzymy powodzenia!

Zapraszamy również do śledzenia przygotowań do wyprawy. Z pewnością będziemy Was informować na bieżąco o postępach Seana i jego drużyny.

Facebook: www.facebook.com/4people6legs
Twitter: www.twitter.com/4people6legs
Website: www.4people6legs.com
Wings for Life: www.wingsforlife.com

 

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalkulator wiatru